Ana sayfa Şirketler Uber de Trump’a Tepkili!

Uber de Trump’a Tepkili!

1433
0

Göçmenlik Tartışmalarında Uber’in Tepkisi!!!

İnternet üzerinden taksi hizmeti sunan akıllı telefonlar aracılığıyla kullanıcılara ulaşan dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Uber’in CEO’su Travis Kalanick, Donald Trump’ın ekonomi konseyinden ayrılacağını söyledi.

Kalanick’in bu kararında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın 7 ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklaması sebebiyle yapılan protestoların etkili olduğu tahmin ediliyor.

Çünkü iddialara göre, bir çok Uber kullanıcısı uygulamayı telefonlarından silerek en yakın rakibi olan Lyft uygulamasına geçtiği söyleniyor.

Kaynak: Euronews

Tarih: 18 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here