Ana sayfa Muhasebe Tüzel ortakları kapanmış konkordato ilan etmiş olan şirketin genel kurulunu nasıl yapmalıyım?

Tüzel ortakları kapanmış konkordato ilan etmiş olan şirketin genel kurulunu nasıl yapmalıyım?

207
0
Tüzel ortakları kapanmış konkordato ilan etmiş olan şirketin genel kurulunu nasıl yapmalıyım?

Hali hazırda konkordato vermiş olan bir A.Ş’nin 5 gerçek 3 tüzel olmak üzere toplam 8 ortağı bulunmaktadır. Bu 3 tüzel kişilik ortaklar ise iflas etmiş ve onanmıştır. Bu halde olan bu A.Ş’in genel kurulunu yapmam gerekiyor.
Bu Genel Kurul ile ilgili olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Genel kurul yapılmasına ilişkin usullere uygun olarak yapılabilir, ancak tüm işlemlerden konkordato için görevli memurunda onayı alınmış olması gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Olağan mali genel kurul ve yönetim ibrası Ticaret Sicil Tesciline tabi midir?

A.Ş. Yönetim Kurulu üyesinin Türkiye’de yerleşik olma zorunluluğu var mı?

Anonim şirketlerde hisse devri tescile tabi midir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here