Ana sayfa Duyurular Türkiye’nin tarımsal üretimi bir önceki döneme göre %4 büyüdü

Türkiye’nin tarımsal üretimi bir önceki döneme göre %4 büyüdü

43
0

Manisa’nın Selendi İlçesinde konuşan Bakan Pakdemirli, açıkladıkları Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kuru üzüm alım fiyatının genel olarak memnuniyetle karşılandığını, bunun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin getirdiği imkânla başarıldığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli, Manisa programı çerçevesinde AK Parti Selendi İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Pakdemirli, göreve geldikten sonra tarım ve hayvancılıkla ilgili üreticiyi ve besiciyi memnun etmek için çalıştıklarını, para kazanamayan üretici bırakmadıklarını vurguladı.

Geçen hafta fındık ve üzümde taban fiyat açıkladıklarını hatırlatan Pakdemirli, “Üzümde genel bir memnuniyet var. Gerçekten muhalefetin bile aklında olmayan fiyatları açıkladık. Bunlar muhalefetin bile tahayyül edemediği fiyatlardı. Bunu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemi’nin sağladığı yetki ve kıvraklıkla başardık.” diye konuştu.

Üreticinin salgın döneminde büyük fedakârlık göstererek üretime devam ettiğini belirten Pakdemirli, bu sayede Türkiye’nin tarımsal üretiminin bir önceki döneme göre yüzde 4 büyüdüğünü kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin yepyeni bir döneme girdiğini de hatırlatan Pakdemirli, “Eğer sizler gerçekten destek olup bu sistemi değiştirmeseydiniz, Türkiye’yi yönetilemez bir halde bulacaktık.” dedi.

Akdeniz’deki gelişmelere de değinen Pakdemirli, “Türkiye, geçmişte atalarımız bu topraklarda ne mücadele verdiyse yine aynı mücadeleyi veriyor. Geçmişte Malazgirt’te Alparslan ne mücadele verdiyse Akdeniz’de Oruç Reis aynı mücadeleyi veriyor. Bu mücadelenin adı, Türkiye’nin istikbal ve istiklal mücadelesidir.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here