Ana sayfa Haberler Türkiye’nin kredi notu teyit edildi

Türkiye’nin kredi notu teyit edildi

559
0

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Türkiye’nin kredi notunu teyit etti.

S&P’nin açıklamasına göre Türkiye’nin kredi notu görünümü durağan.

S&P’nin diğer açıklamaları ise şu şekilde;

-Türkiye’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notu ‘’B+’’, uzun vadeli yerel para birimi cinsinden kredi notu ise ‘’BB- ‘’ olarak teyit edildi.

-Türkiye’nin kısa vadeli döviz ve yerel para birimi türünden kredi notu ‘’B’’ olarak teyit edildi.

-Türkiye’de ödemeler dengesine ilişkin riskler hala yüksek olduğundan ülkenin kredi notu kısıtlandı.

-Türkiye sınırlı denetim ve denge mekanizmasına sahip ve ülkenin kurumsal ortamı zayıf.

S&P, artan enflasyon ve gittikçe sıkılaşan finansal koşullar nedeniyle Türkiye ekonomisinin yüzde 0,5 daralmasını bekleniyor. Ayrıca S&P’nin enflasyon tahmini bu yılın sonunda ortalama yüzde 16 olarak açıklandı. Bu oran son 15 yılın en yüksek seviyesi.

 

 

 

 

 


Kaynak: AA
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here