Ana Sayfa Ekonomi Türkiye’nin Ekonomik İklim Tahmini-2018-2019

Türkiye’nin Ekonomik İklim Tahmini-2018-2019

1213
0

Türkiye’nin Ekonomik İklim Tahmini

2017 yılında iyileşme belirtilerini gösterip, 2018 Sonbahar’da tekrar dalgalanmaya başlayan Türkiye ekonomisi, 2018-2019 yılları arasında %5’lik bir büyüme sağlayacaktır.

Haziran ayındaki seçim sonuçlarının öngörülememesi ve bölgedeki politik çatışmalardan etkilenen ekonomi son zamanlarda oldukça riskli sinyaller vermektedir.

Öte yandan Türk Lirasının değer kaybetmesi ile döviz kurları fırlamış ve enflasyon oranında beklenenden daha yüksek bir artış yaşanmıştır.

İş çevrelerinde mutabakat sağlanılması elzem gözüken yapısal reformlar bir an önce hayata geçirilirse ekonomi tekrar eski dengesine kavuşacaktır.

______________________________________________________________________

Kaynak: OECD
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikSigara ve bazı tütün mamullerinin  vergi oranları ile asgari vergi tutarları yeniden belirlendi
Sonraki İçerikTürkiye’de Kazançların Vergilendirilmesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz