Ana sayfa Muhasebe Türkiye’deki serbest bölgelerde faaliyette bulunabilmek için ne yapmak gerekir?

Türkiye’deki serbest bölgelerde faaliyette bulunabilmek için ne yapmak gerekir?

225
0

 Türkiye’deki serbest bölgelerde faaliyette bulunabilmek için ne yapmak gerekir?

Serbest bölgelerde faaliyette bulunabilmek için öncelikle faaliyet ruhsatı alınması gerekmektedir. Faaliyet Ruhsatları, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir.

 

 

 


Kaynak: Ticaret Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Serbest bölgeye yapılan satışı hangi kritere göre KDV beyanında göstereceğiz?

 

Serbest Bölgedeki gelir vergisi istisnası çalışana iade edilecek midir?

 

 

Serbest Bölgelerden Üçüncü Ülkeye Yapılan Satışların Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş.’Nin Kredi, Sigorta Ve Garanti Hizmetlerinden Yararlandırılması Hakkında Tebliğ (İhracat:2018/10)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here