Ana sayfa Muhasebe Türkiye’de yerleşik bir firmaya yurtdışında verdiğimiz hizmetler için düzenleyeceğimiz faturada KDV hesaplamalı...

  Türkiye’de yerleşik bir firmaya yurtdışında verdiğimiz hizmetler için düzenleyeceğimiz faturada KDV hesaplamalı mıyız?

  Yurt dışındaki firmaya yazılım hizmetlerine istinaden düzenleyeceğimiz faturada KDV hesaplamalı mıyız?

  32
  0

  Merkezi Türkiye’de olan bir firma yine merkezi Türkiye’de olan bir firma için Almanya’da bir işyerinin demontaj işini ve devamında Türkiye’de montajını yaptı. Almanya’daki demontaj hizmetine ve Türkiye’ye kadar olan malzeme taşıma hizmetlerine KDV uygulanıp uygulanmayacağıdır?

  Yurt dışında yararlanılan kısım için hizmet ihracı istisnası uygulanır.

  Hollanda’daki firmaya yazılım hizmetlerine istinaden düzenleyeceğimiz faturada KDV hesaplamalı mıyız?

  Yurtdışına düzenleyeceğiniz fatura hizmet ihracı olacağından KDV hesaplanmayacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here