Ana Sayfa SGK Türkiye’de Ortalama Emeklilik Yaşı Kaç Olmalı?

  Türkiye’de Ortalama Emeklilik Yaşı Kaç Olmalı?

  1549
  0

  SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Başkanı Bağlı, sosyal güvenlik alanında gerçekleştirilen reformları hakkında değerlendirmelerde bulunurken Türkiye’nin ortalama emeklilik yaşının 51-52 olduğunu söyledi.

  2008 yılı öncesi işe başlayanların SGK eski mevzuatına göre emekli olduklarını belirten Başkan Bağlı, şu anda ortalama emeklilik yaşının 51-52 olduğunu fakat sağlık reformunun öngördüğü yaş aralığının 58-60 olduğunu ifade etti. Başkan, 2037 yılından sonra emeklilik yaşının 65 olarak düşünüyor.

  SGK Başkanı, emeklilik için 1998 öncesi, 1998-2008 yılları arası ve 2008 sonrası işe başlayanlar şeklinde 3 temel değerlendirme unsurunun bulunduğunu belirterek, 2008 yılı sonrası işe başlayanların sosyal güvenlik reformu kapsamında olduklarını söyledi. Sosyal güvenlik reformu tam olarak 2030 yılından sonra daha iyi uygulanabilir hale geleceğini ve daha iyi emekli maaş ve imkânların olacağını da sözlerine ekledi.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikSiemens Dubai’de İdari Merkez Açmayı Planlıyor!
  Sonraki İçerikMahsuben KDV İadesi Daha da Zorlaştı!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz