Ana sayfa Çalışma Hayatı Türkiye’de firması olan gerçek kişi yurt dışında çalışıyorsa Bağ-Kur’u iptal olur mu?

Türkiye’de firması olan gerçek kişi yurt dışında çalışıyorsa Bağ-Kur’u iptal olur mu?

Türkiye’de firması olan gerçek kişi yurt dışında çalışıyorsa Bağ-Kur’u iptal olur mu?

205
0

Yurtdışında ikamet eden Türk Vatandaşına Türkiye’de şahıs firması kuracağız. Bağ-kur’lu olmak zorunda mı?

Eğer yut dışında sosyal güvenliği var ve bizi ülke olarak o ülke ile sosyal güvenlik anlaşmamız var ise 4/b’i olmak zorunda değildir

Müşterim ödediği bağ kur primini artırmak istiyor. Eskiden BAĞ-KUR basamakları ile artırılıyordu. Ama şimdi o kalktı sanırım. Nasıl artırabiliriz. E-devletten mi?

İnternet üzerinden online artış yapabilirsiniz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here