Ana sayfa Ekonomi Türk lirasının değer kaybı sonrası turizm sektörü hareketlendi

Türk lirasının değer kaybı sonrası turizm sektörü hareketlendi

551
0

Türk lirasının değer kaybı sonrası turizm sektörü hareketlendi

Türkiye’de para biriminin yıl başından bu yana rekor seviyelerde değer kaybetmesi turizm sektörünü hareketlendirdi.

İngiltere’de seyahat merkezi olarak Türkiye’yi seçenlerin oranı bir önceki yıla göre yüzde 63 arttı.

Türk Lirası’nın değerininin İngiliz para birimi Sterlin karşısında tüm zamanların en düşük seviyesini görmesi turist akınına yol açan nedenlerin başında geliyor.

Türk lirasının değeri son 12 ayda yüzde 35 oranında azaldı.

Antalya Mallorca’yı geride bıraktı

2018 yılı boyunca İngiltere’den Antalya’ya yapılan uçak rezervasyonları İspanya’nın ünlü tatil kenti Palma de Mallorca’yı geride bıraktı.

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında son dönemde yaşanan kriz ve gümrük vergisinde karşılıklı hamleler sonrası piyasalar olumsuz etkilendi.

Trump yönetiminin son olarak bazı Türk ürünlerinin Amerikan pazarına gümrük vergisiz girmesi uygulamasını yeniden gözden geçirdiğini açıklaması sonrası Türk lirası dolar karşısında rekor değer kaybı yaşadı.


Kaynak: Euronews
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here