Ana sayfa Mevzuat Turistlerin inançları gereği yemeleri gereken özel gıda maddeleri Türkiye’ye getirilebilir mi?

Turistlerin inançları gereği yemeleri gereken özel gıda maddeleri Türkiye’ye getirilebilir mi?

16
0

Turistlerin inançları gereği yemeleri gereken özel gıda maddelerinin gerek yolcuların beraberlerinde gerekse kargo olarak gelmesi halinde, Türkiye’ye girişine izin verilebilmesi için belirli koşulların sağlanması gereklidir.

Buna göre, bu gıda maddelerinin hangi yolculara ait olduğunun ilgili turizm kuruluşu tarafından belgelendirilmesi ve gıda maddelerinin bu yolcular tarafından tüketileceğinin taahhüt edilmesi gereklidir.

Bu kapsamdaki gıda maddeleri Tarım ve Orman Bakanlığınca kontrol edilmez.
Gümrük idareleri, Tarım ve Orman Bakanlığının iznini aramaksızın bu gıda maddelerinin yurda girişine izin verirler.


Kaynak:T.C Ticaret Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here