Ana sayfa Vergi Tüm yeme, içme ve eğlence tesisleri turizm katılım beyannamesi vermek zorunda mıdır?

Tüm yeme, içme ve eğlence tesisleri turizm katılım beyannamesi vermek zorunda mıdır?

586
0

Lokanta, kafe, restoranların turizm katılım beyanı Turizm katılım beyannamesi için bakanlıktan belgeli yeme içme eğlence yerleri diye bir tanımlama var. Burada kıstas nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli yeme-içme ve eğlence tesisleri (Bakanlıktan kısmi turizm işletmesi belgesi ve turizm işletmesi belgesi alan müstakil 1. ve 2. sınıf lokantalar, lüks lokanta, özel yeme-içme tesisleri, gastronomi tesisleri, müstakil eğlence yerleri, bar, kafeterya, eğlence merkezleri ve günübirlik tesis işletmeleri BİNDE YEDİ BUÇUK Oranında Turizm payı hesaplanır. Kıstasa yukarıda sayılanların Turizm belgesi sahibi olunmasıdır.

Diğerleri kapsam dışındadır. Detay bilgi için aşağıda belirtilen linkteki Rehberi inceleyiniz.

https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/04112019_turizm_payi_beyanname_tebligi.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here