Ana sayfa Haberler Trump Federal Hükümeti açıyor!

Trump Federal Hükümeti açıyor!

404
0

ABD Başkanı Donald Trump, 35 gündür kapalı olan hükümeti açma kararı aldığını açıkladı.

Trump, konuyla ilgili açıklamasında Meksika sınırına bir duvar ya da çelikten bariyer örmekten başka seçeneklerinin olmadığını belirtti.

ABD Başkanı ayrıca, Kongre’den adil bir karar çıkmaması durumunda hükümeti 15 Şubat’ta tekrar kapatacağını ya da söz konusu acil durum için kendisine kanunen tanınan hakları kullanacağını belirtti.

Hükümetin bir aydan fazla süredir kapalı kalması sonucu binlerce çalışan maaşlarını alamamış, bazıları tepki olarak ücretsiz izne ayrılmıştı.

Hükümet, ABD tarihi boyunca en fazla 21 gün kapalı kalmıştı.

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here