Ana Sayfa Ekonomi Trump Beyaz Saray’ın 20 yıllık para politikasına karışmama geleneğini bozdu

Trump Beyaz Saray’ın 20 yıllık para politikasına karışmama geleneğini bozdu

913
0

Trump Beyaz Saray’ın 20 yıllık para politikasına karışmama geleneğini bozdu

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan Merkez Bankası Fed’in faiz artışlarından memnun olmadığını söyleyerek Beyaz Saray’ın 20 yıllık para politikasına karışmama geleneğini bozdu.

Perşembe günü CNBC televizyonunda yayınlanan röportajında konuşan Trump, Fed’in faizleri artırarak ekonomiyi yavaşlatmasından memnun olmadığını aktardı: “Ekonomi için ortaya koyduğumuz onca çabanın ardından faizlerin yükseldiğini görmeyi sevmiyorum.”

Trump’ın bu sözlerinin ardından dolar gün içinde elde ettiği kazançları geri verdi, hazine tahvillerinin getirileri düştü.

Trump Ocak 2017’de göreve geldiğinden beri Fed faizleri beş kez artırdı.

Eski Fed başkanı Janet Yellen yerine Trump’ın aday gösterdiği Jerome Powell’ın başkan seçilmesinin ardından iki adet faiz artırımı gerçekleşti.


Kaynak: BBC News
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikEngellilik İndirimi Nedir?
Sonraki İçerikÇin Dışişleri Sözcüsü Geng Shuang:” Çin’in yuanı devalüe etmek gibi bir arzusu yok”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz