Ana sayfa Vergi Trendyol ile anlaşarak internet üzerinden satış yapacak firma satışlarına istinaden faturayı kime...

  Trendyol ile anlaşarak internet üzerinden satış yapacak firma satışlarına istinaden faturayı kime düzenlemelidir?

  62
  0

  Giyim eşyası satışı yapan mükellefim trendyol ile anlaşma yapıp site üzerinden satış yapması durumunda fatura kime düzenlenecektir?

  Vergi uygulamalarında esas olan Mal kime satılmış ise fatura o kişiye düzenlenir.

  Beyaz eşya firmasının servisi hizmetini veriyoruz. Garanti kapsamında kurulum ve diğer bakım onarım için üretici firmaya servis bedeli faturası kesiyoruz. KDV oranı %18 den %8 e düşen hizmet kapsamında değerlendirilir mi?

  “Evde kullanılan elektrikli cihazların (buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, klima vb.) bakım ve onarımı (malzemeler hariç), ” Uygulanacak KDV oranı % 8 dir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here