Ana sayfa Çalışma Hayatı Trafik Cezası Yüzünden İşten Çıkartılabilir misiniz?

Trafik Cezası Yüzünden İşten Çıkartılabilir misiniz?

973
0

Trafik Cezası Yüzünden İşten Çıkartılabilir misiniz?

Özel sektörde çalışan biri, işyeri tarafından tarafına tahsis edilen arabayı şirketin işlerinde kullanırken trafik cezası yerse bu cezayı kim öder?

Bu tip ceza nedeniyle işveren sizi işten çıkartabilir mi? İş Kanunu’na göre, işçinin işini özenle yapma yükümlülüğü bulunmaktadır. Sizin şahsi bir hatanızdan dolayı şirket zarara uğramış ise uğranılan bu zarar size rücu edilebilir. Ancak bu gerekçe ile işveren sizi tazminatsız işten çıkaramaz.

Kaynak:http://www.alo170.gov.tr/#haberler
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here