Ana sayfa Vergi Toptan meze satışı yapan mükellefler için KDV oranı nedir?

  Toptan meze satışı yapan mükellefler için KDV oranı nedir?

  71
  0

  Meze imalatı yapıp paket olarak marketlere (toptan) satan mükellefimizin yeni çıkan kanuna göre KDV oranı ne olmalıdır? Ayrıca perakende olarak meze de satmaktadır. Bu durumda KDV oranı ne olacaktır?

  Bahsettiğiniz ürünler indirimli KDV listesinde yoktur.

  KDV oranı uygulanmakta olan orandır.

  İndirimler hizmet sektörü içindir.

  İndirim uygulanacak liste için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1801/mevzuat-dosya/01082020-kdv-oranlarinda-degisiklik.pdf


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here