Ana sayfa Muhasebe Ticari olarak zararı olmasına rağmen kira geliri olan bir işletme sahibi 4b...

  Ticari olarak zararı olmasına rağmen kira geliri olan bir işletme sahibi 4b (Bağ-Kur) primlerini indirim konusu yapabilir mi?

  152
  0

  İşletme defterine tabi mükellefin ticari zararı yanında kira geliri var. Bağ-Kur primlerini indirim konusu yapabilir miyiz?

  İndirim konusu yapılabilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Ödendiği yılda zarar nedeniyle indirilemeyen Bağ-Kur primleri sonraki yıllara devir eder mi?

   

   

  Zorunlu BES uygulamasına esas işçi sayısında bağkur’lu işveren de hesaba katılacak mıdır?

   

   

  Tutuklu olan şirket ortağının Bağ-kur’u devam eder mi?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here