Ana sayfa Muhasebe Ticari araç satışında düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  Ticari araç satışında düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  Şirket ortağı şahsi aracını şirkete kiraya verebilir mi?

  157
  0
  Firmamız vip yolcu taşımacılığı işi ile iştigal etmektedir. Firmamız bu işte kullanılmak üzere Mercedes Vito marka 8+1 yolcu kapasiteli aracını sattı. Bu aracın faturasını keserken kdv oranımız % kaç olmalıdır?

  % 18 KDV hesaplanarak fatura düzenlenmelidir.

  Şirket ortağı kendi aracını şirkete kiraya vermek istemektedir. Gider pusulası düzenleyip %20 stopaj uygulaması doğru mudur?

  Şirket ortağı aracını Şirkete kiraya verebilir.

  31/12/2020 tarihine kadar Araç Kirası için GV stopaj oranı % 10 dur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here