Ana sayfa Haberler Ticaret savaşı Çin otomotiv sektörünü vurdu

Ticaret savaşı Çin otomotiv sektörünü vurdu

246
0

ABD ile arasındaki ticaret savaşı sonucu, dünyanın ikinci en büyük ekonomisi olan Çin’de araba satışları 30 sene sonra ilk defa azaldı.

Çin Yolcu Arabaları Birliği’nin açıklamasına göre araçı satışları geçen sene %5.8 oranında düşerek 22.35 milyona geriledi.

Sektör satışlarında 1992’den beri  düşüş görülmüyordu.

Hem iki dev ekonomiyi hem de küresel ekonomiyi etkileyen ticaret savaşları sonucu Uluslararası Para Fonu Çin’in ekonomik büyümesinin 2019 yılında %6.6’dan %6.2’ye düşeceği tahmininde bulunuyor.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here