Ana Sayfa Denetim TFRS güncellemeleri neyi ifade etmektedir?

TFRS güncellemeleri neyi ifade etmektedir?

1044
0

TFRS güncellemeleri neyi ifade etmektedir?

Standartların uygulanması esnasında sorunlarla karşılaşılması, standartlarda anlaşılmayan hususların bulunması, metinde yazım hatalarının olması, Standartta ele alınması gereken yeni durumların ortaya çıkması gibi nedenlerle IASB tarafından Standartlarda güncellemeler yapılmaktadır. IASB tarafından yapılan bu güncellemeler çerçevesinde Kurumumuz ilgili Standartlarda gerekli değişiklikleri yaparak, TFRS’lerin uluslararası standartlarla uyumunun devamlılığını sağlamaktadır.

İnternet sitemizde yer alan “Güncellemeler” bölümünden, yıllar itibarıyla TFRS’lerde yapılan güncellemelere ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Gözetimi Kurumu
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikTFRS’lerin yapısı ve bölümleri ne şekilde tasarlanmıştır?
Sonraki İçerikKavramsal Çerçeve Nedir? Uygulanması zorunlu mudur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz