Ana sayfa Vergi Tevkifatlı olması gereken faturayı kabul edip işleme alırsak bir sorumluluğumuz olur mu?

Tevkifatlı olması gereken faturayı kabul edip işleme alırsak bir sorumluluğumuz olur mu?

Tevkifatlı olması gereken faturayı kabul edip işleme alırsak bir sorumluluğumuz olur mu?

104
0

Sorumlu sıfatı ile kurumumuza kesilen bir faturanın tevkifatlı olup olmadığı ile ilgili emin olamadık. Faturanın içeriği konuşmacı hizmet bedeli % 18 olarak kesilmiş.

Karşı tarafa düzeltmesi için geri göndereceğim. Faturayı bu şekilde kabul edersem her hangi bir sorumluluğumuz olacak mı?

Faturada tevkifat olup olmadığını faturada belirtilir.

Tevkifat yoksa normal bir alımdır.

Tevkifata tabi bir işlem olması halinde satıcı tevkifat yapmaz ise sizin sorumluluğunuz olmaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here