Ana sayfa Haberler Tesla çalışanlarını işten çıkarılıyor

Tesla çalışanlarını işten çıkarılıyor

250
0

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla şirketi, 3 binden fazla çalışanı işten çıkaracağını açıkladı.

CEO Elon Musk, işten çıkarmalara ilişkin açıklama yaptı.

Musk, sadece 2018 yılında, Tesla şirketinin bu zamana kadar yaptığı toplam satış rakamı kadar araç sattıklarını belirterek şirketin ilk karının sağlandığını belirtti.

Fakat şirketin yaklaşık üç kat büyümesiyle birlikte zorlandıklarını belirten Musk, çalışan sayısını yüzde 7 oranında azaltma kararı aldıklarını vurguladı.

Açıklamanın ardından Tesla hisselerinin değeri yüzde 4,1 düştü.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here