Ana sayfa Vergi Temmuz ayında kısa çalışma ödeneği alacak firmalar İŞKUR’a başvuru yapmak zorunda mıdır?

Temmuz ayında kısa çalışma ödeneği alacak firmalar İŞKUR’a başvuru yapmak zorunda mıdır?

Temmuz ayında kısa çalışma ödeneği alacak firmalar İŞKUR’a başvuru yapmak zorunda mıdır?

103
0

01/04/2020- 30/06/2020 tarihleri arası kısa çalışma ödeneğinden yararlanan çalışanlar için işveren 01/07/2020 -30/07/2020 tarihleri arası kısa çalışma ödeneği için açıklandığı gibi uzatma İŞKUR tarafından otomatik olarak mı olacak. Yoksa işveren temmuz ayı için tekrar İŞKUR’a başvuruda bulunup kısa çalışma ödeneği işçi listesini İŞKUR a mail mi atacaktır?

Kısa çalışma ödeneği Temmuz dönemi için İŞKUR’a talep yapılmalıdır.

2020 Haziran ayına ait MUH Beyanname ve SGK Prim Bildirgelerini (MUHSGK) ayrı ayrı vermeye devam edecek miyiz?

2020/4-5-6 (3) aylık ve 2020 / Haziran ayın ait muhtasar beyanname ve SGK bildirgesi ayrı ayrı verilecektir. Şayet yeni bir uzatma olmaz ise; 01.07.2020 tarihinden itibaren MUHSGK Beyannamesi (Temmuz 2020 ayına ait) Tek bir beyanname de verilecektir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here