Ana sayfa Muhasebe Temmuz ayında kâğıt ortamda serbest meslek makbuzu düzenleyebilir miyiz?

Temmuz ayında kâğıt ortamda serbest meslek makbuzu düzenleyebilir miyiz?

Temmuz ayında kâğıt ortamda serbest meslek makbuzu düzenleyebilir miyiz?

125
0

Temmuz ayında noterden makbuz bastırıp mükellefe makbuz düzenledim. Bir problem olur mu?

Kâğıt ortamda serbest meslek makbuzu düzenleme ilgili tebliğe göre; “Bu Tebliğe konu e-Belge uygulamalarına dâhil olan mükellefler, uygulamaya dâhil oldukları tarihin içinde bulunduğu ayın (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günün) sonuna kadar, söz konusu belgeleri kâğıt ortamda da düzenleyebilirler. Ancak aynı işlem için e-Belge veya kâğıt ortamdaki belgelerinden sadece birinin düzenlenmesi gerekmektedir. e-Belge uygulamalarına dahil olunan tarihin ait olduğu ayın sonundan (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günden) itibaren, belgelerin e-Belge olarak düzenlenmesi zorunlu olup, kağıt ortamda belge düzenlenmesi halinde Kanunda yazılı cezalar tatbik edilir.” ibaresi mevcuttur.

Mimar müşterim e-imza aldı ve interaktif vergi dairesinden başvuru yaptı. E-serbest meslek makbuzunu nasıl düzenleyecek?

e-imzanız bilgisayarınıza tanımlanması ve https://earsivportal.efatura.gov.tr/ e-smm oluşturma linkine tıklanmalıdır. Sistem açıldığından ilgili alanların doldurulması gereklidir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here