Ana sayfa Vergi Temmuz ayına ait SGK bildirgesi Muhtasar prim beyannamesi ile mi beyan edilecektir?

  Temmuz ayına ait SGK bildirgesi Muhtasar prim beyannamesi ile mi beyan edilecektir?

  111
  0

  SGK muhtasar birleşmesi dönem olarak 1 Temmuza ertelenmişti temmuz dönemi için SGK bildirgesi v2 sistemini kullanmayacak mıyız?

  MUH SGK birleşmesi şu anda yürürlükte olup uzama yasallaşmamıştır.

  İhbar tazminatına AGİ dahil edilir mi? İhbar tazminatını bordroya ekliyorum. Temmuz 2020 için muhtasar ve prim hizmet beyanı kesinleşti mi?

  İhbar tazminatından vergi kesildiği için agi hesaplanır.

  Birleştirilmiş beyanname (muhtasar ve prim hizmet beyan) için İstanbul’da uygulama başlamıştır. Erteleme olursa duyurulacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here