Ana sayfa Haberler Televizyon ithalatına uygulanan ek gümrük vergisi kaldırıldı

Televizyon ithalatına uygulanan ek gümrük vergisi kaldırıldı

83
0
Televizyon ithalatına uygulanan ek gümrük vergisi kaldırıldı

14 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan İthalat Rejimi Kararına Ek Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar ile bazı ülkelerden ithal edilen televizyonlara uygulanan yüzde 10 ek gümrük vergisi kaldırıldı.

Karar kapsamına giren ülkeler Gümrük tarife istatistik pozisyonu listesinin (GTİP) ‘’genelleştirilmiş tercihler sisteminden yararlanacak ülkeler grubu’’, ‘’en az gelişmiş ülkeler’’, ‘’gelişme yolundaki ülkeler’’ ve ‘’diğer ülkeler’’ sütunlarındaki yer alıyor.

Söz konusu Karar için tıklayınız…

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here