Ana sayfa Şirketler Teknogirişim Sermaye Programında Uygulayıcı Kuruluş Nasıl Belirlenir?

Teknogirişim Sermaye Programında Uygulayıcı Kuruluş Nasıl Belirlenir?

1341
0

1- HANGİ İŞLEVLER AŞAMA 1’DE UYGULAYICI KURUMLAR TARAFINDAN YAPILIR?
Aşama 1 kapsamında girişimcilerin iş fikirlerinin,
1.1- Toplanması,
1.2- Değerlendirilmesi,
1.3- Seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesi sürecinde,
1.3.1- Girişimcilerin eğitim,
1.3.2- Rehberlik,
1.3.3- Kuluçka vb.
hizmetler ile desteklenmesi, iş fikirlerinin doğrulanması ve Aşama 1 sonunda girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planının uygun bulunması gibi işlevler uygulayıcı kuruluşlar tarafından yerine getirilir.

2- TEKNOGİRİŞİM DESTEKLEME PROGRAMINDA UYGULAYICI KURULUŞLAR NASIL BELİRLENİR?
Uygulayıcı Kuruluşların belirlenmesi ve Aşama 1 kapsamındaki faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı çerçevesinde uygulayıcı kuruluş belirleme çağrısı açılır.

3- HANGİ HUSUSLAR UYGULAYICI KURULUŞ ÇAĞRISINDA YER ALIR?
Uygulayıcı kuruluşların asgari nitelikleri, Aşama 1 kapsamında uygulayıcı kuruluşların gerçekleştirmesi beklenen
3.1- Faaliyet ve etkinlikler,
3.2- Çalışma takvimi,
3.3- Destek kapsamında değerlendirilecek harcama ve gider kalemleri vb.
hususlar bu çağrıda yer alır.

Aşama 1 kapsamında Uygulayıcı Kuruluş başvurularının değerlendirilmesi, seçilen uygulayıcı kuruluşlarla sözleşme yapılması, projelerinin desteklenmesi, izlenmesi ve sonuçlandırılması süreçlerinde TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı hükümleri uygulanır.

***Girişimcilerin 1. Aşamada iş fikirlerini sunacağı uygulayıcı kuruluşların listesi ve iletişim adresleri TÜBİTAK’ın internet adresinde yayımlanır.

Kaynak: TÜBİTAK (07.03.2015 – 239 sayılı Toplantı)

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here