Ana sayfa Muhasebe Tek İşverenden elde edilen ücret beyan edilecek midir?

Tek İşverenden elde edilen ücret beyan edilecek midir?

373
0

Tek İşverenden elde edilen ücret beyan edilecek midir?

Tek işverenden alınmış ve kesinti suretiyle vergilendirilmiş ücret gelirleri için tutarı ne olursa olsun yıllık beyanname verilmeyecek, diğer gelirler için beyanname verilmesi halinde de bu gelirler beyannameye dahil edilmeyecektir.

 

 

 


Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Gelir vergisi kanuna göre hangi gelirler ücret sayılır?

 

 

Tek işverenden elde ettiğim ücretimi yıllık beyannamede bildirecek miyim?

 

 

Aynı işverene ait farklı şirketlere çalışanların giriş çıkışları yapıldığında çalışanların ilk işe başladığı tarihten sonraki hakları saklı kalır mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here