Ana sayfa Muhasebe Tehlikeli iş yerlerinde hangi tarihten itibaren iş güvenliği ve iş sağlığı uzmanı...

  Tehlikeli iş yerlerinde hangi tarihten itibaren iş güvenliği ve iş sağlığı uzmanı bulundurmak zorunlu olmuştur?

  Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde iş güvenliği uzmanı zorunluluğu hangi tarihte başladı?

  60
  0

  Anestezi Doktoru olan müşterimiz ozon terapi ve mezoterapi uygulaması ile özel muayenehane açmak istemektedir. Bu faaliyet ile kdv oranı % kaç olacaktır. Ayrıca söz konusu muayenehanede ödeme kaydedici cihaz mı, e-serbest meslek makbuzu mu kullanılmalıdır?

  Uygulanacak KDV oranı %8 dir. ÖKC kullanılmaz. E-Smm kullanılır.

  Tehlikeli iş yerlerinde hangi tarihten itibaren iş güvenlği ve işçi sağlığı uzmanı ile doktor bulundurmalıyız?

  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 1 ile işyerleri az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli şekilde üç sınıfa ayrılarak, işyerlerinin tehlike sınıflarına göre kademeli olarak iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli çalıştırma yükümlülüğü getirilmiştir.

  6332 sayılı kanuna göre Yürürlük

  ….. 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/1/2014 tarihinde, yürürlüğe girer.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here