Ana sayfa Vergi Taşımacılık hizmetinde faaliyet gösterecek gerçek kişi iş yeri adresi bildirmek zorunda mıdır?

  Taşımacılık hizmetinde faaliyet gösterecek gerçek kişi iş yeri adresi bildirmek zorunda mıdır?

  37
  0
  Personel ve öğrenci taşıma servis faaliyeti ile ilgili işe başlama kaydı yaparken şahıs firmalarında kira kontratı yaparak işyeri bildirmek gerekir mi?

  Bu tür mükelleflerin iş yeri edinmesi gerekmez. Ev adresini bildirerek mükellefiyet açabilir.

  Konu ile ilgili olarak VD ile görüşünüz.


  Plazada faaliyet gösteren bir şirket yan dairede tadilat yaptırıp merkezi ile birleştiriyor. Giriş aynı yerdendir. Bununla ilgili şube olarak mı açmamız lazım yoksa merkez adresimiz iki dairedir diyemi bildirim yapılması gerekir?

  Aynı kapıdan girilen yer şube olmaz. Kiralama için VD ne bilgi veriniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here