LTD şirketimiz tasfiye ye giriş kararı 03.07.2019 Tasfiyeye giriş tescil kararı 10.07.2019’dur.

Tasfiyeye giren bu Ltd. Şirketinin Aralık 2018 de 2019 yılı için tasdik edilen yevmiye defteri kapanış tasdiki ne zaman yapılmalıdır? Bir de tasfiyeye giren bu şirketimiz için tasfiye öncesi tasdik edilen yevmiye defteri kapanış tasdiki ne zaman yapılmalıdır?

Tasfiyeye girmeden önceki döneme ait olan defter Tasfiye kararından itibaren 6 ay içinde Tasfiye için tasdik ettirilen(2019’da) yevmiye ise 30/06/2020 ye kadar kapanış onayı yaptırılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here