Ana sayfa Muhasebe Tarla satışında uygulanacak KDV oranı nedir?

  Tarla satışında uygulanacak KDV oranı nedir?

  64
  0

  Tarla alımı ve satımı yapan şirket aldığı tarlaları hisseye bölerek hisse tapusu ile satmaktadır. Bazılarınıda aldığı gibi satmaktadır. KDV uygulaması ve oranı ne olmalıdır?

  Tarla (arazi), arsa satışlarında uygulanacak KDV oranı % 18 dir.

  Tarlanın bölünerek satılması aldığı gibi satılması halinde de KDV % 18 olarak uygulanır.

  Kat irtifak tapusuyla gayrimenkulu x şirketinden aldık. Tapuya iskân alınca fatura düzenleyeceklerdir. Tarafımıza fatura tarafımıza düzenlenmeden tapu ile gayrimenkulü kayıtlara alabilir miyim?

  Kat irtifakı tapusu ile de kayıt yapılabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here