Ana sayfa Muhasebe Tarım ve hayvancılıkta kullanılmış traktörlerin satışında düzenlenecek fatura KDV oranı nedir?

Tarım ve hayvancılıkta kullanılmış traktörlerin satışında düzenlenecek fatura KDV oranı nedir?

1964
0
Tarım ve hayvancılıkta kullanılmış traktörlerin satışında düzenlenecek fatura KDV oranı nedir?

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan mükellefim işinde kullandığı 2.el traktörü sattı. Faturalandırırken KDV oranı ne olmalıdır?

2007/13033 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesine ekli I sayılı listenin 9 uncu sırasında, “Türk Gümrük Tarife Cetvelinin 87.01.90.50.00.00 Kullanılmış olanlar” ibaresine yer verilmiş olup, kullanılmış tekerlekli zirai traktörler ve ormancılıkta kullanılan tekerlekli traktörlerin teslimi %1 oranında katma değer vergisine tabi bulunmaktadır.

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Traktör arkası taşıma sepetinin KDV oranı nedir?

İkinci el motor alım satımı yapan firmaların düzenleyeceği faturalarda KDV oranı nedir?

Araç kiralama firmaları %18 KDV ile aldıkları aracın kdv’sini indirebilir mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here