Ana sayfa Vergi Tarım firması aktifteki traktörünü satarsa KDV oranı ne olacaktır?

Tarım firması aktifteki traktörünü satarsa KDV oranı ne olacaktır?

604
0

İştigal konusu tarım olan A.Ş.’nin gider pusulası ile almış olduğumuz zirai traktörü satmak istiyoruz. Katma değer vergisi oranı % kaç olmalıdır. 2012 model, motor gücü 74 kw, Cinsi (TARIM TRAKTÖR) Ayrıca 8701.90.50.00.00 kullanılmış araç ne anlama gelmektedir?

“8701.90.50.00.00” GTİP numarasında yer alan kullanılmış traktörlerin, sözü edilen BKK eki (I) sayılı listenin 9 uncu sırası kapsamında değerlendirilerek, % 1 oranında katma değer vergisine tabi tutulması gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here