Ana Sayfa Vergi Tapu Harçları Düştü!

  Tapu Harçları Düştü!

  1576
  0

  13.03.2017 tarihli 2017/9973 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile
  492 sayılı Harçlar Kanunundaki
  “(4) sayılı tarifenin”
  “I-Tapu İşlemleri”
   başlıklı bölümünün 20/a fıkrasında sayılan tapu işlemleri üzerinde
  Gayrimenkul sertifikası[1] karşılığı tapu ediniminde binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve işyerlerinde (kat irtifakı tesis edilmiş olanlar dâhil) binde 15 olarak yeniden belirlenmiştir.

  Tapu harcı oranının binde 15 olarak uygulanmaya başlanacağı tarih 15.03.2017,
  Uygulanacağı son tarih ise 30.09.2017 (bu tarih dâhil) olarak kararlaştırılmıştır.

  [1]Gayrimenkul sertifikası; belirli bir gayrimenkul projesini gerçekleştirmeyi üstlenenler tarafından, inşa edilecek veya edilmekte olan gayrimenkul projelerinin finansmanında kullanılmak üzere ihraç edilen menkul kıymetlerdir.


  Kaynak: Resmi Gazete (15.03.2017 – 30008)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikEngellilik İndirimi Nedir?
  Sonraki İçerikİlk 3 Ayda 27 Bin Kobi Nefes Kredisinden Faydalandı!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz