Ana sayfa Muhasebe Tabldot servisinde KDV indirimi var mıdır?

  Tabldot servisinde KDV indirimi var mıdır?

  132
  0

  Çalışanlarımıza öğlen yemek veriyoruz. Yemek dışarıdan geliyor. Ancak zaman zaman sabah ve öğlen verilen dinlenme aralarında isteyenlere işyerimizde hazırlanan hafif atıştırma türünden yiyecek verilebilmektedir. Biz bunlarla ilgili alınan gıda maddelerini yemek giderleri altında kayıtlarımıza alıyoruz. Yani ücretlere ilave etmiyoruz. Yapılan işlem doğru mudur?

  Yapılan işlemler doğrudur.

  Yeme içmeye getirilen KDV indirimi lokantada üretilip fabrika ve üretim yerlerine servis edilen tabldotta da dahil midir?

  Kararda tabldot kelimesi geçmemektedir. KDV ekli II sayılı listenin “b ) diğer mal ve hizmetler “bölümünün 24 üncü sırası yeme içme hizmetleri bölümünde “diğer şekillerde yemek hizmeti sunan yerler” cümlesinden anladığımız tabldotların da indirim kapsamında olduğu görüşündeyiz. Ancak konu ile ilgili olarak GİB interaktif VD sisteminden özelge talep ediniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here