Ana sayfa Haberler Suudi Aramco dünyanın en karlı şirketi oldu

Suudi Aramco dünyanın en karlı şirketi oldu

354
0

Suudi Arabistan’ın ulusal petrol ve doğalgaz şirketi Saudi Aramco, Apple’ı sollayarak dünyanın en karlı şirketi oldu.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, mali tablolarını ilk kez açıklayan Saudi Aramco’nun geçen sene 111 milyar dolar elde ettiğini duyurdu.

Böylece Saudi Aramco, geçen sene 59,4 milyar dolar elde ederek dünyanın en karlı şirketi unvanını alan Apple’ı ikiye katlamış oldu.

Moody’s’in notuna göre Suudi şirket 355,9 milyar dolarlık gelir elde etti. Şirketin borcu ise sadece 27 milyar dolar.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here