Ana sayfa Haberler Suudi Arabistan ilk uydusunu yolladı

Suudi Arabistan ilk uydusunu yolladı

589
0

Suudi Arabistan, ilk uydusu olan SGS1’i Güney Amerika’da bulunan Fransız Guyanası’ndan bu sabah fırlattı.

SGS1 ayrıca 2019 senesinde uzaya fırlatılan ilk uydu oldu.

Söz konusu uydu, Suudi Arabistan’da yer alan King Abdül Aziz Üniversitesi ve ABD merkezli Lockheed Martin şirketi işbirliğiyle tasarlandı.

Uydunun gönderilme amaçları arasında ise yüksek hızlı Ka-Band uydu iletişimi sağlamak, Suudi Arabistan’ın ihtiyaçlarını karşılayarak ulusal stratejik plana katkıda bulunmak, devlet organlarının kullanımına yönelik ileri teknoloji telekomünikasyon hizmetleri sağlamak yer alıyor.

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here