Ana sayfa İstatistik Şubat 2020 itibarıyla bir önceki yılın aynı ayına göre protesto edilen senet...

Şubat 2020 itibarıyla bir önceki yılın aynı ayına göre protesto edilen senet adedi ve tutarı azaldı

123
0

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi
Protestolu Senetler
Şubat 2020

Protesto edilen senet tutarı Şubat ayında azaldı.

Şubat 2020’de protesto edilen toplam 50 bin adet senedin parasal tutarı 1,2 milyar TL oldu.

Şubat ayı itibarıyla bir önceki yılın aynı ayına göre, protesto edilen senet adedi ve tutarı ise sırasıyla yüzde 39 ve yüzde 17 azaldı.

İl bazında protesto edilen senetler

Yılın ilk iki ayında, adet olarak en fazla senedin protesto edildiği ilk 5 il sırası ile İstanbul,
Ankara, İzmir, Konya ve Bursa oldu. Tutar olarak, Türkiye genelinde protesto edilen senetlerin yüzde 28’ini İstanbul ilindekiler oluştururken, bunu yüzde 12 ile Ankara, yüzde 5,3 ile İzmir, yüzde 4,6 ile Konya ve yüzde 3,2 ile Bursa izledi. Protesto edilen senet tutarının en düşük olduğu iller ise Tunceli, Bayburt ve Siirt oldu.


Kaynak: TBB Verileri Şubat 2020
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here