Ana sayfa Vergi Su sebillerinde kullanılan kağıt bardaklar için gekap beyannamesi vermeli midir?

  Su sebillerinde kullanılan kağıt bardaklar için gekap beyannamesi vermeli midir?

  36
  0
  Hastane içinde, su sebillerinde gelen hastalar tarafından kullanılan tek kullanımlık kâğıt ve plastik bardaklar için Gekap beyannamesi vermemiz gerekir mi? 

  Sebildeki kâğıt bardak dışındaki ambalaj malzemeleri için GEKAP beyannamesi verilecektir. 

  Detay bilgi için aşağıdaki linkteki Rehberi inceleyiniz. 

  https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf


  Firmamız poşet ve karton kolileri müşteriye ürünü içine koyarak teslim ediyor. Poşet ve koli için ücret almıyor. Bunları da gekap olarak beyan etmemiz gerekiyor mu?

  Bedel alınmayan poşet ve koli için GEKAP beyannamesi verilecektir. 

  Eczaneler GEKAP beyannamesi verecektir. 

  Para ile satılmayan poşet veya ambalaj malzemesi için gekap beyanname verilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here