Ana sayfa Vergi Sözleşmelerin damga vergisi gider olarak yazılır mı?

  Sözleşmelerin damga vergisi gider olarak yazılır mı?

  YENİ SÖZLEŞME yapılması halinde damga vergisi hesaplanır.

  121
  0
  Ortaklardan araç kiraladık ve kira sözleşmesine ait damga vergisini ödedik. Fakat fiyatların biraz yüksek olduğunu tespit ettik. Yeni sözleşme yaptık. Bunun için yeniden damga vergisi bildiriminde bulunmalı mıyız?

  YENİ SÖZLEŞME yapılması halinde damga vergisi hesaplanır.


  Kamu kurumundan ihale alan mükellefimizin bankadan yatırdığı sözleşme damga vergisi, sözleşme karar pulu ve kamu ihale kurumuna yatırılan K.İ.K payı ödemelerini gider olarak yazabilir miyiz?

  Gider olarak yazabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here