Ana sayfa Vergi Sosyal Güvenlik Destek Primi Ücret Hesaplamasında İndirim Unsuru Olarak Dikkate Alınır mı?

  Sosyal Güvenlik Destek Primi Ücret Hesaplamasında İndirim Unsuru Olarak Dikkate Alınır mı?

  916
  0

  1- SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİ (SGDP) ÜCRET HESAPLAMASINDA İNDİRİM UNSURU OLARAK DİKKATE ALINIR MI?
  5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre hesaplanarak işçiden kesilen sosyal güvenlik destekleme primi (SGDP) de ücretin gerçek safi tutarının hesaplanması sırasında indirim unsuru olarak dikkate alınabilecektir.

  2- İŞSİZLİK SİGORTASI PRİMİ ÜCRET HESAPLAMASINDA İNDİRİM UNSURU OLARAK DİKKATE ALINIR MI?
  4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun 49’uncu maddesi kapsamında ücretliler tarafından ödenen işsizlik sigortası primleri de ayrıca ücretin gerçek safi tutarının hesaplanması sırasında indirim unsuru olarak dikkate alınabilecektir.

  Kaynak: Gelir Vergisi Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here