Ana sayfa Çalışma Hayatı Sokağa çıkma yasağında mali müşavirler müşterilerine gidebilir mi?

  Sokağa çıkma yasağında mali müşavirler müşterilerine gidebilir mi?

  65
  0

  İnşaat firmasında çalışan mavi yaka personelimiz var. Şantiye Kırklareli’nde ama malzeme almak için İstanbul’a gelebiliyor ya da hafta sonu evine geliyor. Bu durumda e devletten nasıl bir izin belgesi almalıyız? 

  Kişinin seyahat izin belgesi alması gerekir. Personel durum belgesine işin tanımını (şehirlerarası mal alımı) gösterir belge eklenerek çıktı alınmalıdır.

  Sokağa çıkma yasağında meslek mensupları sözleşmeleri olması kaydı ile müşterilerine gidebiliyor mu?

  Gidebilir. Aşağıdaki linkteki açıklamaları inceleyiniz. 

  https://www.ismmmo.org.tr/Home 

  https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2505/Uye-Dosya/belgeler.pdf

  Kapanmadan dolayı; bayram tatili de olduğu içinde sgk gün sayımız ne şekilde gösterilmeli ve personele maaşlarımızı bu karardan dolayı 30 günlük ücreti mi ödenmelidir?

  Kapama günleri fiili çalışma yok ve desteklerden yaralanmıyorsanız 10. genel hayatı etkileyen nedenler ile eksik gün bildirilmelidir. 

  Bayram tatili çalışılmış gibi hallerden olup normal aphb günü olup bildirilmelidir.) 

  Hafta tatili, ulusal bayram, genel tatil günleri çalışılmış hallerdendir.

  Bir şirketimizin 6 tane şubesi var. Bu şubelerde ilave istihdamdan faydalanıyoruz 1 şubenin sigortası ödenmezse diğer şubelerin indirimini etkiler mi?

  Etkilenir.


  Kaynak: İsmmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here