Ana sayfa Muhasebe SMMM unvanı ile bordrolu olarak tam ay çalışmadığım şirketin beyannamelerini gönderebilir miyim?

SMMM unvanı ile bordrolu olarak tam ay çalışmadığım şirketin beyannamelerini gönderebilir miyim?

669
0

Bir şirkette 30 günden az bağımlı statüde çalışan SMMM’lerin 30 günden az göründüğü şirkette ve başka grup şirketlerinde beyannameleri imzalayabilir mi?

Bağımlı çalışanlar tam ay olarak çalıştıkları şirketin beyannamelerini şirket adına alınacak şifre ile gönderebilirler. İkinci bir şirketin beyannamelerini gönderemezler.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Firmanın bağımlı çalışan SMMM’si aynı firmada tasfiye memuru olarak görevlendirilebilir mi?

 

5 gün çalıştığım firma için bağımlı SMMM olarak beyanname onaylayabilir miyim?

 

Eskiden bağımlı çalıştığım Şirkete SMMM olduktan sonra danışmanlık hizmeti verebilir miyim?

 

Bağımlı çalışan SMMM’lerin YMM sınav hakkının hesabı neye göre yapılacaktır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here