Ana sayfa Muhasebe SMMM sözleşmesini uzattık. GİB’den herhangi bir işlem yapacak mıyız?

SMMM sözleşmesini uzattık. GİB’den herhangi bir işlem yapacak mıyız?

1788
0

2019 yılında mesleki sözleşmelerimizi güncelleyip uzatma işlemi yaptıktan sonra GİB üzerinden sözleşme güncellenmesi işlemi nasıl yapacağız. Sözleşme numara ve tarihi değişmediği için GİB’de de bir değişiklik olmuyor.

 

GİB üzerinden sözleşme güncellenmesi yapılması gerekmez. Ancak müşterinizin VD değişmiş ise önceki sözleşme fesih edilir ve yeniden girilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İptal edilmediğinde otomatik olarak uzayan SMMM sözleşmesinin süresi dolduğunda yenilenmesi için herhangi bir işlem yapmaya gerek var mı?

 

Vefat eden mükellefin SMMM sözleşmesi ne zaman iptal edilmelidir?

 

Vergi dairesinde resen açılışı yapılan müşteri için SMMM sözleşmesini 1 yıl önceki tarihli olarak mı yapacağım?

 

Smmm sözleşmesinde başlangıç tarihi neye göre belirlenir?

 

SMMM’lerin iptal ettikleri sözleşmeden doğan sorumluluğu var mıdır?

 

Ayrıldığım SMMM şirketinin benimle çalışmak isteyen müşterisi ile sözleşme yapabilir miyim?

 

Smmm Ve Ymm Sözleşmelerinde Her Yıl Damga Vergisi Olacak Mı?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here