Ana sayfa Güncel Smmm sözleşmesinde başlangıç tarihi neye göre belirlenir?

Smmm sözleşmesinde başlangıç tarihi neye göre belirlenir?

908
0

29/11/2018 tarihinde anlaşmış olduğum firmanın verilmesi gereken beyannamelerini 11.ay dahil almış bulunmaktayım.  Mali müşavir sözleşme girişini yaparken ve damga vergisini öderken 12.aydan itibaren yapmam yeterli olur mu? Yoksa 11.ayın beyannamelerini de vereceğim için sözleşme giriş tarihini 01/11/2018 yapıp damga vergisini cezası ile birlikte mi ödemeliyim? Ayrıca sözleşme tarihini 01/12/2018 tarihinden itibaren yaparsam 2018/11 dönem beyannamelerini gönderirken sorun yaşar mıyım?
(30.11.2018)

Bu gün itibari ile sözleşme yapmanız halinde Kdv beyannamesini 15 gün içinde verirseniz ceza uygulanmaz. 01/12/2018 tarihinde sözleşme yapılması halinde 11.ayın beyannamesini veremezsiniz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Serbest Meslek Makbuzu – Muhasebe Mali Müşavirlik

Mali Müşavirlik Mesleğinin Konusu Nedir?

Damga Vergisi Nasıl Hesaplanır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here