SMMM şirketleri başka ticaret şirketlerine ortak olabilir mi?

    SMMM şirketleri başka ticaret şirketlerine ortak olabilir mi?

    162
    0
    PAYLAŞ

    …İki ortaklı Anonim şirket olarak mali müşavirlik faaliyetimizi sürdürüyoruz.

    Metal sektöründe faaliyette bulunan bir Limited şirketin hissesinin tamamını şirketimiz devir alarak ortak olabilir mi?

    Şirketimize borsadan İş bankasının hisse senetlerini alabilir miyiz?

    (06.12.2018)

    SMMM şirketi 3568 sayılı kanun 2.maddesi sayılan işler dışındaki faaliyetlerde bulunamaz.


    Kaynak:ISMMMO
    Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


     

    BENZER İÇERİKLER

    SMMM faaliyetini hazır ofis hizmeti veren yerlerde yapabilir miyim?

     

    Smmm sözleşmesinde başlangıç tarihi neye göre belirlenir?

     

    Ayrıldığım SMMM şirketinin benimle çalışmak isteyen müşterisi ile sözleşme yapabilir miyim?

     

    Vefat eden SMMM’nin şirketinin faaliyetine ailesi devam edebilir mi?

     

     

     

    Bağımlı çalışan SMMM’lerin YMM sınav hakkının hesabı neye göre yapılacaktır?

     

    SMMM’ler başka bir şirketin Tasfiye Memuru olabilir mi?

    SMMM Faaliyeti devam ederken aynı adreste aynı faaliyeti A.Ş. olarak yapabilir miyiz?

     

    SMMM olarak faaliyette bulunurken ayrıca kolleksiyoncu faaliyetini yürütebilir miyim?

     

    SMMM ve YMM’ler POS cihazı ile tahsilat yapabilir mi?

     

    SMMM faaliyeti olan eşimin müşterilerine YMM hizmeti verebilir miyim?

     

     

    BİR CEVAP BIRAK