Ana sayfa Muhasebe SMMM olarak faaliyet gösteren kişi aynı anda başka bir SMMM ve bağımsız...

  SMMM olarak faaliyet gösteren kişi aynı anda başka bir SMMM ve bağımsız denetim şirketinin ortağı ve müdürü olabilir mi?

  774
  0

  1.Bir kişi, kendisine ait serbest muhasebeci mali müşavirlik bürosu bulunmakta ve mesleki faaliyette bulunmaktadır,

  2.Aynı kişi aynı zamanda serbest muhasebecilik ve bağımsız denetim faaliyetlerinde bulunan bir Limited şirketin ortağıdır. Bu kişi Limited şirkette müdür olabilir mi? Bence olabilir. Çünkü Türmob Birliğin 07.06.2018 tarih ve 52 sayılı kararı ile bu mümkün hale gelmiştir.

  Türmob Kararına göre mümkündür.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Bağımsız denetim yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik – 23.11.2018

   

  Bağımsız Denetimde Rotasyon Süresinin Hesaplaması Nasıl Yapılır?

   

  Kuracağım A.Ş.’nin unvanında Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim ibarelerini kullanabilir miyim?

   

   


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here