Ana sayfa Muhasebe SMMM Faaliyeti devam ederken aynı adreste aynı faaliyeti A.Ş. olarak yapabilir miyiz?

SMMM Faaliyeti devam ederken aynı adreste aynı faaliyeti A.Ş. olarak yapabilir miyiz?

466
0
SORU
… odaya kayıtlı Kadıköy’de faaliyet gösteren 4 ortaklı mali müşavirlik ofisimiz bulunmaktadır. Bazı yabancı mükelleflerin stopajlı makbuz istememesinden dolayı adi ortaklığımız dururken fatura kesebilmek için birde ek olarak anonim şirket kuruluşu yapabilir miyiz ?(02.11.2018 09:36)
CEVAP
Kurabilirsiniz.

 


Kaynak: İsmmmo Soru-Cevap Bölümünden alınmıştır.
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER


Serbest Meslek Mükellefi Yutdışına Dövizli Makbuz düzenleyebilir mi?

Serbest Meslek Kazançlarında Geçici Vergi Nasıl ve Ne Zaman Düzenlenir?

Serbest Meslek Mükellefi aynı zamanda inşaat işi de yapabilir mi?

e-irsaliye, e-serbest meslek, e-dekont VUK tebliğ taslağı güncellendi – 24.10.2018 (Sıra No:487)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı

Serbest Meslek Kazancı Nedir?

Serbest Meslek Defter-Beyan Sistemi Soru-Cevap

Noter vekili Serbest Meslek mükellefiyeti açmak zorunda mıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here